Dnia 10 października 2011 roku pod opieką pań: Marzeny Nikiel, Renaty Wantuch oraz Ewy Zasowskiej uczniowie klas I - III  Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę. Rok 2011 jest obchodzony jako ROK LASÓW PAŃSTWOWYCH. Na Magurze Małastowskiej czekał tato koleżanki, leśnik p. Stolarski, Wspólnie przemierzyli ścieżkę przyrodniczą, poznali sekrety szkółki młodych drzewek. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści o roślinach i zwierzętach żyjących na terenie lasu. Próbowali rozpoznać gatunki napotkanych po drodze drzew. Trochę zmarznięci rozgrzali się przy ognisku, piekąc kiełbasę i pijąc pyszną herbatę z sokiem z pigwy.
Na koniec leśnicy przygotowali niespodziankę. Każdy uczeń otrzymał książkę z testowymi zadaniami o budowie lasu i ołówek oraz smycz na klucze. Wszystkie dzieci miały ogromną frajdę. Trochę zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy bezpiecznie wrócili do domu.

Marzena Nikiel

Więcej zdjęć z wycieczki można zobaczyć w galerii >>