Czteroosobowy zespół uczniów klasy III SP w składzie: Ewa Pyrcioch, Julia Falisz, Arkadiusz Knapik i Jakub Haberek pod opieką pani Ewy Zasowskiej uczestniczył  w VII Gminnym Spotkaniu Plenerowym „A u nas już jesień”. Tym razem tematyka koncentrowała się wokół hasła „Święto Drzewa”. Dnia 11 października  br. na terenie Skansenu i Kasztelu w Szymbarku pod hasłem odbyły się  zajęcia poszerzające wiedzę przyrodniczą. Uczniowie klas I-III obejrzeli film i prezentację multimedialną. Wykonali zespołowo pracę plastyczną „Drzewo – mój przyjaciel” i wzięli udział w sadzeniu „Drzewa dla pokoju”.
Na  zakończenie wszyscy podziwili ekspozycję wytworów plastycznych, a uczestnicy otrzymali piękne upominki w postaci „Drzewka szczęścia” i atlasu przyrodniczego. Nawet mało sprzyjająca pogoda nie zepsuła dobrej zabawy oraz interesujących zajęć.

Ewa Zasowska