Pierwszego września o godzinie 9:00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy  Zespołu Szkół  zgromadzili się wokół ołtarza w kościele parafialnym. Inauguracyjną Mszę święta sprawował ksiądz katecheta Krzysztof Baran. W promieniach słońca wszyscy spokojnym spacerowym krokiem udali się do budynku szkoły.  Samorząd Uczniowski oraz uczniowie klasy piątej humorystyczną inscenizacją pożegnali wakacje.  Tradycyjnie nie zabrakło wspomnień tragicznego Września 1939 roku.

Życie nie lubi próżni, cały czas jest w ruchu – tymi słowami przywitała zebranych pani dyrektor, Iwona Jamro. Pragnę rozpocząć nowy  rok  szkolny, który jest w pewnym sensie kontynuacją czegoś, co już wszyscy zapoczątkowaliśmy, jest kolejnym etapem naszego życia. Stoimy tu dziś, znów razem, z uśmiechem na twarzy, pełni obaw ale i motywacji do pracy, którą podejmiemy wraz z pierwszym dzwonkiem. Was moi drodzy pierwszoklasiści witam
w sposób szczególny. Pamiętajcie: przezwyciężenie strachu, to początek mądrości.

W okolicznościowym liście Minister Edukacji Narodowej, Katarzyna Hall ogłosiła obecny rok szkolny Rokiem Szkoły z Pasją. Celem inicjatywy jest zachęcanie jak największej liczby uczestników do aktywnego angażowania się w tworzenie bogatej oferty edukacyjnej, aby nauka w szkole była dla uczniów szczególnie ciekawa i pasjonująca.

Pani Dyrektor pogratulowała paniom: Anecie Motyce i Joannie Nosal uzyskania najwyższego stopnia awansu zawodowego-nauczyciela dyplomowanego. Wyrazy podziękowania za pełnioną funkcję wicedyrektora odebrała Małgorzata Stępień. Serdecznie powitany został nowy katecheta, ks. Krzysztof Baran.
Obok informacji o konieczności zachowania bezpieczeństwa w szkole i na drodze, Pani Dyrektor skierowała życzenia do uczniów: życzę wam wytrwałości, mądrości i przede wszystkim ambitnego podchodzenia do nakładanych na was obowiązków i oczekiwań. „Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego.”