27.I.2011 roku  ogłoszono w naszej szkole Szkolnym Dniem Projektu.  W tym dniu uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali efekty projektu edukacyjnego  czyli przygotowywaną od kilku tygodni własną interpretację wydarzeń z okresu powstania w Polsce Niezależnych Związków Zawodowych, ogłoszenia stanu wojennego czy obalenia komunizmu. Podczas wystąpienia uczniowie zastosowali różne formy przekazu: od uroczystego apelu, heppeningu po krótkie inscenizacje z kopalni Wujek, stoczni Gdańsk. Dodatkowo wypowiedzi gimnazjalistów uzupełniały materiały dokumentalne prezentowane na wyświetlaczu, patriotyczne pieśni w chóru  i nastrojowe wiersze w pełni oddające powagę i charakter tamtych dni.

Na uroczyste podsumowanie projektu zostali zaproszeni rodzice gimnazjalistów klas II oraz specjalni goście. Po zakończeniu prezentacji głos zabrała pani dyrektor Iwona Jamro, gratulując uczniom pomysłu oraz pani Barbara Wiatr pełnomocnik Wójta ds. oświaty, która nie kryjąc wzruszenia wspominała trudne początki rodzącej się w Polsce demokracji, czasy wyrzeczeń i próbę sił władzy z opozycją.

O naszym projekcie można było przeczytać we wtorkowym wydaniu Gazety Gorlickiej, gdzie w krótkiej rozmowie z panią dyrektor Iwoną Jamro redaktor Agnieszka Nigbor- Chmura zauważyła potrzebę realizacji takich zajęć i projektów które łącząc wiedzę z kilku przedmiotów dają pełną możliwość wykazania swoich umiejętności, zdobytej wiedzy i przekazania emocji przez młodych ludzi.