23.09.2010 r. pani mgr Iwona Jamro – Dyrektor, pani mgr Aneta Motyka – koordynator projektu oraz Weronika Pikusa – przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego uczestniczyły w uroczystości wręczenia certyfikatów Szkoła Promująca Bezpieczeństwo w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, zorganizowanej w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
W uroczystości uczestniczyli także m.in. Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, przedstawicielka Urzędu Miasta Krakowa Anna Korfel Jasińska, Dyrektor Makroregionu Małopolskiego TUiR Warta SA Anna Mączka, przedstawiciele Politechniki Krakowskiej, Straży Miejskiej, szkół i samorządów oraz Policji z miast i powiatów województwa małopolskiego.

Certyfikat Szkoły Promującej Bezpieczeństwo otrzymały szkoły, które uczestnicząc w projekcie Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa realizowały zadania wynikające z Zintegrowanego Planu Działania i w ramach audytu przeprowadzonego w czerwcu 2010 r. zdobyły wymaganą ilość punktów.

Przez prawie dwa lata cała społeczność szkolna podejmowała różnorodne zadania, zebrane w trzech obszarach działań: organizacyjnym, infrastrukturalnym i technicznym, aby dążyć do zapewnienia uczniom jak najlepszych warunków, sprzyjających rozwojowi ich wiedzy i zainteresowań. Poprzez realizowane zadania dążyliśmy również do zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa uczniom w budynku szkoły, jak i poza nią.
Na podstawie przeprowadzonych ankiet wśród nauczycieli, rodziców i uczniów określone zostały  priorytety podejmowanych działań:

• tworzenie coraz lepszej bazy alternatywnych form spędzania wolnego czasu,
  • polepszenie obiegu informacji o zachowaniach agresywnych,
  • realizacja programów zastępowania agresji, radzenia sobie z agresją,
  • integracja z instytucjami pozaszkolnymi (Policja, Sąd, Straż Pożarna),
  • pozyskiwanie nowych sojuszników do realizacji projektu,
    które sukcesywnie były realizowane przez wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
To jest nasz wspólny sukces, którego uwieńczeniem było odebranie przez panią Dyrektor certyfikatu Szkoły Promującej Bezpieczeństwo z rąk Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie mł. insp. Mariusza Dąbka.
Należy wspomnieć, że nasza szkoła uplasowała się na 6 miejscu (na 31 szkół).

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości, uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Wysokiej zaprezentowali przygotowane specjalnie na tę uroczystość przedstawienie „Stop Cyberprzemocy”. Dla wszystkich uczestników uroczystości przygotowano również pokazy m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Aneta Motyka – koordynator projektu