W  przeddzień Narodowego Święta Niepodległości 10. listopada uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny. Kościół parafialny pod wezwaniem Św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w Zagórzanach stał się miejscem ofiary dziękczynnej za upływającą kadencję Wójta Ryszarda Guzika oraz Rady Gminy Gorlice w latach 2006 – 2010.
Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym podkreślił rangę samorządu lokalnego w dbałości o Małą Ojczyznę, a tym samym troskę o kondycję narodu i kraju.
Msza św. zgromadziła wokół ołtarza radnych, dyrektorów szkół i przedszkoli, przedstawicieli sołectw, organizacji lokalnych, młodzież szkolną i parafian. Uroczystą liturgię zakończyły refleksje, przekazane przez gimnazjalistów klas trzecich.

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii >>