"Pisać każdy może" - Doskonale przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, którzy 30.09.2010r. uczestniczyli w zajęciach dziennikarskich zorganizowanych przez p. Agnieszkę Mazur i p. Krystynę Holik. Warsztaty odbyły się w budynku "Gazety Gorlickiej", gdzie pod czujnym okiem pani redaktor Haliny Gajdy mieliśmy niecodzienną okazję podglądać redakcyjną kuchnię! Ciekawym sposobem wprowadzono nas w tajniki dziennikarstwa. Po krótce dowiedzieliśmy się na czym polega, jak wygląda i z czym się wiąże praca w gazecie. Pani redaktor zaprezentowała nam również, jak wygląda "składanie" gazety oraz zdradziła sekrety szukania ciekawych tematów. Nie obeszło się oczywiście bez pamiątkowych zdjęć. Z szerokimi uśmiechami na twarzach pożegnaliśmy się z redaktor naczelną. Wróciliśmy do szkoły, gdzie podzieliliśmy się z innymi naszymi wrażeniami. Myślę, że wielu osobom praca w gazecie przypadła do gustu i chętnie widzieliby się w tym zawodzie w przyszłości.

Paulina Firszt - III A .gim