Czy znamy dzieje Łemków-naszych sąsiadów? Akcja Wisła - temat trudny i mało znany współczesnym Polakom. W środę 22 września Joanna Boczoń, Marta KuziakŁukasz Kalisz, uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, prezentowali swój projekt Akcja Wisła! W ramach konkursu Centrum Edukacji Obywatelskiej Opowiem Ci o wolnej Polsce przygotowali historię akcji wysiedlania Łemków z terenu Beskidu Niskiego po II wojnie światowej. Młodzież gimnazjalna wysłuchała prelekcji oraz obejrzała film dokumentalny i wywiad z Łemkinią, panią Anną Horbal. Nasi uczniowie mogli poznać ciekawe szczegóły, obejrzeć unikalne dokumenty, wysłuchać wrażeń autorów pracy konkursowej, wyróżniony na konferencji w Warszawie. Padły pytania, były wspólne zdjęcia. Najodważniejsze uczennice z klas 3 wystartowały w quizie z nagrodami.

Więcej zdjęć z prezentacji projektu w galerii.