Uroczystości otwierające nowy rok szkolny rozpoczęła Msza Święta odprawiona przez katechetę, księdza Janusza Lelito. Po nabożeństwie uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli uite;">pppppdział w uroczystej akademii przygotowanej przez samorząd uczniowski. Krótki program artystyczny nawiązywał do wydarzeń historycznych z września 1939 roku. W drugiej części akademii pani dyrektor Iwona Jamro przywitała zgromadzonych na sali gimnastycznej.

Słowami: „to szczególnie dla Was w dniu dzisiejszym stoją otworem drzwi naszej szkoły oraz nasze serca i umysły”, powitała pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w inauguracji roku szkolnego. Społeczność szkolna przyjęła ich gromkimi brawami.

Pani dyrektor odczytała listy  okolicznościowe z życzeniami powodzenia w nowym roku szkolnym od pani Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall i Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Pani Małgorzata Stępień odebrała z rąk pani dyrektor nominację na stanowisko wicedyrektora szkoły, a pani Ewa Zasowska list gratulacyjny w związku z jubileuszem 25-lecia pracy. Kolejnym miłym akcentem uroczystości było wręczenie panu Łukaszowi Wiatrowi aktu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego oraz gratulacje dla pana Marcina Juszczęcia, który otrzymał awans na stopień nauczyciela dyplomowanego.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor poprosiła uczniów o szczególną ostrożność w czasie pobytu na terenie szkoły w związku z trwającymi nieplanowanymi remontami spowodowanymi przez czerwcową powódź. Ogłosiła rozpoczęcie nowego roku szkolnego i zakończyła życzeniami skierowanymi do społeczności szkolnej: „Nie myślcie o tych drobiazgach, których nie udało się Wam zrealizować, natomiast czerpcie radość z Waszych osiągnięć, rozwiniętych talentów i nawet najdrobniejszych sukcesów”.

Więcej zdjęć z uroczystości w galerii.