Jedną z ofert w Krakowie są „Lekcje historii w szkołach
w regionie na wybrane tematy, uwzględniające zagadnienia ogólne i regionalne”. Na zaproszenie nauczyciela historii pani mgr Małgorzaty Stępień przyjechała do Zagórzan pani Indira Lachowicz, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej w Krakowie.     Dnia 09.12.2009 roku przeprowadziła zajęcia w klasach III gimnazjum.  Temat zajęć brzmiał: PRL- państwo totalitarne? Uczniowie klasy IV SP poznali zagadnienia Z narodową flagą przez historię najnowszą. Przez 90 min pracowali aktywnie, korzystali ze źródeł historycznych niedostępnych na co dzień, mieli okazję rozmawiać z kimś innym niż nauczyciel przedmiotu.
W ramach ewaluacji musieli dokończyć zdanie: „Na zajęciach dowiedziałem się, że …” Czy umiem odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie?

Magdalena Hołda