W tym roku po raz 91 świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji w naszej szkole dnia 13 listopada odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca to szczególne wydarzenie.
W inscenizacji udział wzięli uczniowie klas III gimnazjum oraz chór szkolny. Zgromadzeni na sali uczniowie wraz z nauczycielami mogli wysłuchać pięknych wierszy oraz pieśni i piosenek narodowych takich jak: Rota, Kwiaty polskie, Płonie ognisko . Akademię rozpoczęto odśpiewaniem hymnu narodowego, a wszystko to przedstawione było w pięknej scenerii, przypominającej czasy I Wojny Światowej.
Za wykonanie podkładu muzycznego, w głównej mierze, odpowiedzialni byli uczniowie mający okazję zaprezentować nam swoje talenty. Na podziw zasługuje także nasz chór szkolny, który perfekcyjnie odśpiewał pieśni patriotyczne. Na koniec całość nagrodzono gromkimi brawami.
Za przygotowanie akademii odpowiedzialni byli pan Tomasz Górski i Ryszard Jamro - nauczyciele wychowania fizycznego oraz pani Alicja Pyznar - nauczycielka muzyki.

Dagmara Mikus