Dnia 23 października w Zespole Szkół w Zagórzanach odbyło się pasowanie na ucznia i gimnazjalistę.
O godz. 1030 uczniowie w galowych strojach zebrali się na sali gimnastycznej. W akademii uczestniczyli również rodzice pierwszoklasistów. Pani dyrektor Iwona Jamro przypomniała, że to już kolejne pokolenie przyprowadzające dzieci do naszej szkoły. Świadczy to o zaufaniu i sentymencie do tego miejsca i nauczycieli tu uczących.
Akademię przygotowała klasa I SP i kl. I gimnazjum pod kierunkiem pani Ewy Zasowskiej i pani Anety Motyki. Dzieci i młodzież włożyły duży wysiłek w naukę wierszyków i piosenek, co było widać podczas ich występów. Największe emocje obudziło chyba we wszystkich, szczególnie w rodzicach samo pasowanie na ucznia. Rozbłysły flesze, migawki poszły w ruch… najważniejszy moment uroczystości został utrwalony.

Uczniowie pierwszej klasy ślubowali być pilnymi uczniami:
Ślubuję być dobrym uczniem, dbać o honor mojej klasy i szkoły.
Będę uczył się dobrze, służył pomocą słabszym, słuchał nauczycieli i przełożonych.
Postawą swoją będę sprawiał radość wychowawcom i rodzicom,
by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.

Gimnazjaliści zaś ślubowali:
ŚLUBUJEMY:

- godnie reprezentować szkołę w każdej sytuacji i miejscu
- w pełni wykorzystać czas przeznaczony na naukę i rzetelna pracę nad poszerzaniem swojej wiedzy i umiejętności
- dbać o honor szkoły oraz współtworzyć jej autorytet
- okazywać szacunek nauczycielom i innym pracownikom szkoły
- troszczyć się o mienie i estetyczny wygląd mojej szkoły
- dbać o piękno mowy ojczystej
- szanować poglądy i przekonania innych
- przeciwstawiać się wszelkim objawom wulgarności oraz brutalności.

Po zakończeniu akademii  świeżo upieczeni uczniowie wraz z wychowawcami i rodzicami udali się do klas na poczęstunek.
Wszystkim „nowym” uczniom życzymy wielu sukcesów w szkolnych ławach!!!

Paulina Firszt