W 2009 roku po raz drugi na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (w poprzednich latach był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych).

Święto jest organizowane od 1999 roku przez INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w  życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta było hasło:

"Biblioteki szkolne - pełen obraz"

Nasza biblioteka również włączyła się do organizacji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Najmłodsi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach, podczas których mieli możliwość słuchania opowiadań, uczestniczyli w ciekawych zabawach integracyjnych. Efektem spotkania było wykonanie przez dzieci własnych portretów i stworzenie ,,galerii twarzy”.