Jan Paweł II — papież Polak był świadkiem Chrystusa i szafarzem Dobrej Nowiny, przez to samo człowiekiem radości i nadziei. Człowiekiem podstawowej wartości istnienia i stworzenia. Papież Polak, który stanowi dla nas wszystkich wielki autorytet. Jego dobroć i wielkie serce były z nami przez całe dziesięciolecia i zostaną na zawsze!
Dnia 16 października 2009 roku obchodziliśmy 31 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, podczas której uczniowie gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną o życiu Jana Pawła II. Nad całym przebiegiem uroczystości czuwała pani Marzena Nikiel i ksiądz Janusz Lelito. Prezentacja multimedialna obrazowała całe życie Jana Pawła II, od narodzin, lat najmłodszych, poprzez naukę, lata bycia księdzem, wyboru na papieża, lata pontyfikatu, aż do chwili śmierci. Cały czas panowała atmosfera zadumy i refleksji. Na koniec wszyscy chcąc oddać hołd Janowi Pawłowi II zaśpiewali Abba Ojcze i Barkę.