14 października obchodzimy Święto Edukacji Narodowej, potocznie nazywane Dniem Nauczyciela. Święto to obowiązuje od 1982 roku. Wybór daty nie jest przypadkowy, to bowiem rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej powołanej przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 14 października 1773 roku. ...

W polskich szkołach, także w naszej to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, ale my przyszliśmy do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Wspaniała scenografia oddająca charakter codziennego dnia w szkole, tworzyła idealna atmosferę. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom bardzo się podobało. Akademię przygotowała klasa piąta szkoły podstawowej, którą pokierowała pani Małgorzata Augustyn i pani Joanna Nosal. Na zakończenie uczniowie gimnazjum wręczyli drobne upominki wszystkim pedagogom.

Święto Edukacji Narodowej to dobry czas na refleksję, na to, by zastanowić się nad tym, jak ciężką jest praca nauczyciela. Ile serca wkładają w nasze wychowanie i wykształcenie. Okażmy Im za to wdzięczność.

Magdalena Hołda