Dnia 7 maja 2010 r. w Zespole Szkół w Zagórzanach odbyła się  uroczystość  poświęcona 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną pod opieką pani K. Szury i pani J. Nosal przygotowali uczniowie klasy IV SP. Przedstawili wyniki pracy Sejmu Czteroletniego, który w 1791 roku uchwalił pierwszą w Europie i drugą na świecie  nowoczesną, spisaną Konstytucję. Wspomnieli wielkich działaczy m.in. H. Kołłątaja, S. Staszica, I. Potockiego i S. Małachowskiego, którzy chcieli zmienić dawne, niesprawiedliwe i złe prawa prowadzące Polskę do zguby. W rolę króla Stanisława  Augusta Poniatowskiego wcielił się uczeń M. Augustyn. Czwartoklasiści zakończyli występ artystyczny piosenką "Kocham Cię Polsko” , której słowami wyrazili swój patriotyzm. Oprawę muzyczną przygotował chór szkolny pod opiekę pani A. Pyznar.

Więcej zdjęć z akademii w galerii