Dnia 10.05.2010 r. odbył się II etap Powiatowego Konkursu Matematycznego Lubię Matematykę organizowanego przez PCE w Gorlicach.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. V – Aneta Jerzak i Krzysztof  Kozień. W pierwszym etapie konkursu zdobyli drugie miejsce w gminie i tym samym zakwalifikowali się do drugiego etapu.
Okres czterech miesięcy był dla nich czasem wytężonej pracy. Nad dodatkowych zajęciach  rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne pod opieką pani Anety Motyki – nauczyciela matematyki przygotowującego ich do konkursu.
Wraz z innymi 10 drużynami  z gminy Biecz, gminy Gorlice i miasta Gorlice zmagali się z zadaniami matematycznymi wymagającymi sprawności rachunkowej i logicznego myślenia.
Po bardzo wyrównanej „walce” w trzech rundach, Aneta i Krzysztof zdobyli III miejsce, uzyskując tym samym tytuł Laureata Powiatowego Konkursu Matematycznego Lubię Matematykę.
Anecie i Krzysiowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Przed Wami Małopolski Konkurs Matematyczny…