Piotr Horowicz kl. III b
zdobywca IV miejsce w województwie małopolskim (wysoki wynik 164 pkt/180pkt, tj. 91%) w Małopolskim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2009/2010 „Dzieje państwa polsko-litewskiego w okresie rządów dynastii Jagiellonów (1386-1572)”

Tomasz Pawluś kl. III b i Piotr Horowicz kl. III b - Laureaci III etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy” w roku szkolnym 2009/2010.
W Małopolsce w eliminacjach rejonowych Konkursu wzięło udział 378 uczniów gimnazjów, do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 50, spośród których wyłoniono 31 laureatów, wśród nich uczniowie naszego gimnazjum.

PREFERENCJE LAUREATÓW:
- zwolnienie z części humanistycznej egzaminu przeprowadzanego w klasie trzeciej;
- uzyskanie 50 pkt, czyli max liczby punktów za tę część egzaminu;
- przyjęcie ucznia do I klasy wybranej szkoły ponadgimnazjalnej;
- uzyskanie celującej rocznej oceny klasyfikacyjnej z historii.

W Małopolskim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjów w roku szkolnym 2009/2010 „Dzieje państwa polsko-litewskiego w okresie rządów dynastii Jagiellonów (1386-1572)” etap rejonowy osiągnęło 775 uczniów, do kolejnego wojewódzkiego zakwalifikowało się 187 gimnazjalistów, z czego wyłoniono 41 laureatów. Drugi z uczestników naszej szkoły, Tomasz Pawluś kl. III b, zdobył tytuł finalisty (wynik 146 pkt/180pkt, tj. 80%), tym samym dodatkowe 10 pkt w rekrutacji do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.
Gratulujemy i życzymy wielu jeszcze przyszłych sukcesów.
(dla zainteresowanych www.kuratorium.krakow.pl/konkursyprzedmiotowe)

Zdjęcia laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych zamieszczono w  Galerii