W tym roku dzień 11 listopada był dla nas ważnym i szczególnym dniem. Obchodziliśmy 90. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
W 1918 roku nasz kraj po 123 latach odzyskał swoją wolność po rozbiorach dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Datę 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w kwietniu 1937 roku. Jest ona związana z wieloma obchodami.
W naszej szkole pamięć o patriotach, którzy zginęli w walce o naszą ojczyznę została uczczona uroczystą akademią. Uczniowie klasy I gimnazjum zaprezentowali przedstawienie, które ukazało nam wydarzenia z 1919 roku.
Po ogólnym spotkaniu nastąpił konkurs pieśni patriotycznych, w którym brały udział klasy 4 – 6 szkoły podstawowej oraz 1 – 3 gimnazjum. Wszyscy uczestnicy wykazali się doskonałą znajomością polskich pieśni patriotycznych.
Po rozstrzygnięciu konkursu przewodniczący jury pani Joanna Nosal ogłosiła wyniki:
I miejsce zajęła klasa IV szkoły podstawowej
II miejsce przypadło klasie I gimnazjum
natomiast III miejsce otrzymała klasa IIIa gimnazjum.
Ponadto uczniowie całej szkoły utworzyli żywą flagę Polski.
Obchody tego święta pozostaną długo w naszej pamięci.

Justyna Biernacka