W tym roku nasza szkoła przystąpiła do XI edycji konkursu literackiego „Znam moje miasto, znam ziemię gorlicką”, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej. Dwie uczennice klasy III a gimnazjum: Agnieszka Liana i Angelika Rąpała, pod kierunkiem pani mgr Małgorzaty Stępień przygotowały prace o pani Annie i panu Taduszu Pabis, pisarzach i poetach sławiących nasz region. 23 października bieżącego roku w Gorlicach odbył się finał konkursu, w którym wzięła udział Angelika Rąpała, dokonując prezentacji swojej pracy pt. „Dzieło mistrza - chwali o Tadeuszu Pabisie:” Zdobyła tym samym drugie miejsce (pierwsze zdobyła Justyna Sokulska z ZS w Szymbraku prezentując pracę poświęconą Elżbiecie Sakowskiej). Agnieszka Liana za udział w konkursie i pracę „Żywa kronika” dostała dyplom pamiątkowy oraz nagrody książkowe.
Swoją obecnością, na zaproszenie pani Małgorzaty Stępień i Angeliki Rąpały zgromadzonych podczas finału zaszczycili państwo Pabisowie. Pani Anna umiliła wszystkim czas niekończących się debat komisji, recytując wzruszający wiersz o matczynej miłości.
Na zakończenie pani Barbara Wiatr zwróciła się do obecnych: „Cieszę się, że wyławiacie perły ziemi gorlickiej. Blisko nas, na wyciągnięcie ręki żyją ludzie, którzy rozsławiają piękno tego terenu. Cieszę się, że umieliście do nich dotrzeć”.
Miejmy nadzieję, że w następnych latach w naszej szkole uczniowie wykażą większe zainteresowanie tym konkursem. Wcale nie jest łatwo, trzeba włożyć dużo pracy, chęci i wysiłku, a także serca w to, co się robi, ale zyskać można wiele!

Angelika Rąpała