Z początkiem roku szkolnego 2008/2009 rozpoczęła się nowa edycja “Szkoły bez przemocy”.
Działaniom w III edycji będzie towarzyszyło przesłanie „Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły”, które ma zachęcić szkoły, aby przy współpracy z samorządami lokalnymi wraz z innymi organizacjami angażowały się w życie rodzimego środowiska.
Program „Szkoła bez przemocy" trwa od wiosny 2006 i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W ubiegłorocznej edycji przebiegającej pod hasłem „Budujemy społeczność szkolną" prawie 5 000 szkół podejmowało razem z nami działania integrujące społeczności szkolne w przeciwdziałaniu przemocy i agresji.  My startujemy po raz trzeci i mamy nadzieje, że uda się nam uzyskać certyfikat Szkoły bez przemocy.
Szkoła chcąca przystąpić do Programu musi zobowiązać się do przestrzegania przygotowanego przez Radę Programową Kodeksu „Szkoły bez przemocy" oraz budowania systemu przeciwdziałania przemocy i agresji we współpracy z lokalnymi organizacjami. Każda szkoła otrzyma tytuł „Szkoły uczestniczącej w programie Szkoła bez przemocy".

W ramach kampanii w szkole realizowany jest  projekt „Otwórz oczy…”.
Koordynatorem projektu jest mgr Aneta Motyka, a nauczycielami wspomagającymi są: mgr Anna Rybak, mgr Krystyna Holik i mgr Ewa Zasowska. Głównym celem projektu jest zapobieganie lub zmniejszanie poziomu przemocy i agresji w szkole. Założeniem jest zwiększenie bezpieczeństwa w szkole poprzez wspieranie i służenie radą nauczycielom, uczniom, rodzicom, jak uwolnić się od przejawów agresji i przemocy, a także jak radzić sobie z wszelkimi , nawet najmniejszymi przejawami przemocy w szkole.
Autorzy projektu zakładają, że:
Zwiększy się poczucie bezpieczeństwa w szkole
Zmniejszy się lub zostanie całkowicie wyeliminowane zjawisko przemocy i agresji
w szkole
Uczniowie potrafią w chwili zagrożenia powiedzieć STOP przemocy
Uczniowie poznają, w jaki sposób można skutecznie zapobiegać agresji i przemocy, jak rozładować napięcie nie używając agresji.