30 października 20008r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Było to dla nich szczególne wydarzenie. Dzieci klasy pierwszej szkoły podstawowej zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniowskiego. Każda z pasowanych klas zaprezentowała zebranej na sali publiczności swój program artystyczny. Mieliśmy okazję podziwiać wiele oryginalnych i ciekawych pomysłów. Jak zwykle nie zabrakło także tańca i śpiewu. Dzięki klasie pierwszej gimnazjum przenieśliśmy się  na chwilę do starożytnej Grecji, aby dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała tamtejsza szkoła. Po występach artystycznych zostały uczniom wręczone legitymacje oraz dyplomy. Całą uroczystość przypieczętował swym występem zespół taneczny „Amper”. Koledzy i koleżanki zaprezentowali nam trzy tańce towarzyskie, a cały pokaz został nagrodzony gromkimi brawami.

Dagmara Mikus