Dnia 04.12.2008 r. zostaliśmy zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zagórzanach  na spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim- znakomitym pisarzem i poetą. Autor jest posiadaczem Orderu Uśmiechu – odznaczenia przyznawanego przez surowe jury, czyli najmłodszych; jest poetą, prozaikiem, publicystą -nagrodzonym przez Niezależną  Fundację Kultury POLCUL, felietonistą, dziennikarzem, autorem licznych fraszek i widowisk scenicznych.W spotkaniu wzięły udział dzieci z klas I-IV  wraz z  ich wychowawczyniami.
Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać pisarza, jego pasje i zainteresowania. Pisarz przybliżył również swoje dzieciństwo, mówił o zamiłowaniu do książki oraz roli książki w życiu każdego człowieka. Z uśmiechem odpowiadał na wiele  pytań , którymi zasypywali go uczestnicy spotkania.
Autor „Przygód Skrzata Wiercipiętka” poza promocją pozycji książkowych, rozbawiał dzieci śmiesznymi anegdotami i wierszami z pasją opowiadając o swoich bohaterach. Sztampowy bohater -„Skrzat Wiercipiętek” znany jest dzieciom różnych krajów, a jak  powiedział  sam autor  – obecnie ukaże się także w Japonii.
Po spotkaniu można było nabyć książki pisarza jak również autografy.