11marca 2009 roku do naszej szkoły po raz kolejny zawitał podróżnik. Wcześniej mieliśmy okazję poznać Austrię, teraz natomiast kraje Beneluksu: Belgię, Holandię i Luksemburg. Podróżnik opowiadał przeróżne ciekawostki na temat mieszkańców tych państw, ich obyczajów, języków urzędowych, zabytków kulturowych tamtejszych budynków, kuchni, autostrad i mnóstwo innych ciekawych rzeczy.
Dowiedzieliśmy się sporo o holenderskich serach i chodakach, „ogromnym” wiatraku w Belgii oraz ruchomym moście, który zapewne jest lubiany przez uczniów, natomiast przez pozostałych niekoniecznie…
Pod koniec prezentacji, korzystając z wolnego czasu, podróżnik opowiadał nam także parę mniej lub bardziej znanych anegdot o Indiach np.: zawieranie małżeństw, tamtejszych słynnej kuchni, a także o obiektach kultu jak chociażby … krowa. Wykład trwał 2 godziny lekcyjne. My natomiast czekamy z niecierpliwości na kolejne spotkanie.

Dagmara Mikus