Dnia 8 kwietnia, o godzinie 11:30, odbyła się akademia z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Przygotowali ją uczniowie z klasy III szkoły podstawowej oraz młodzież z klasy III a gimnazjum. Tematem przewodnim tej imprezy była refleksja nad naszymi codziennymi sprawami i problemami.
Gimnazjaliści przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny pt. Ballada o Krzyżu. Kontynuację stanowiła poezja o Wielkanocy i Triduum Paschalnym, a także fragment Drogi Krzyżowej Chrystusa .
Nad całym programem czuwała pani Ewa Zasowska, która przygotowała dzieci i młodzież, oprawą muzyczną zajmowała się pani Alicja Pyznar.
Spektakl wyprowadził miłą atmosferę i skłonił wszystkich do refleksji nad sobą i własnym życiem. Uroczystość zakończyła pani dyrektor, która odczytała nadesłane życzenia.

Dominika Skowronek