Już po raz XI w Domu Kultury w Zagórzanach dnia 28 maja odbyły się Gminny Turniej Recytatorski „Poetyckie Majówki” zorganizowany przez dyrektora Ośrodka Kultury Gminy Gorlice  Franciszka Rzeszutka.
Tegoroczne eliminacje zgromadziły 22 uczestników, którzy zmagali się w dwóch kategoriach:  szkoła podstawowa oraz gimnazjum.
Trzyosobowe jury w składzie: Janina Fugiel, Małgorzata Tarsa oaz Stanisław Bystrowicz wyłoniło zwycięzców.

Kategoria: Szkoła Podstawowa
I miejsce - Magdalena Pyrcioch reprezentująca naszą szkołę
II miejsce - Kamila Rolak reprezentująca Ośrodek Kultury filia z Zagórzanach
III miejsce - Justyna Wałęga reprezentująca  Bibliotekę Publiczną Filia w  Zagórzanach
Wyróżnienie -Aneta Jerzak reprezentująca Bibliotekę Publiczną Filia w  Zagórzanach
Wyróżnienie - Amadeusz Dziki reprezentujący Szkołę Podstawową w Kwiatonowicach.
Kategoria: Gimnazjum
I miejsce - Weronika Pikusa reprezentująca naszą szkołę
II miejsce - Urszula Załęska reprezentująca Gimnazjum w Stróżówce
III miejsce - Klaudia Garwol reprezentująca Bibliotekę Publiczna Filia w Kobylance
Wyróżnienie -  Agnieszka Kawa reprezentująca Gimnazjum w Stróżówce
Podczas obrad jury zespół taneczny AMPER działający przy OKGG filia w Zagórzanach wykonał kilka popisowych numerów tańców standartowych i latynoamerykańskich. Dadatkowo koncert muzyczny wykonał Jakub Śliwa, uczeń klasy I Zespołu Szkół Budowlanych.
Słowa Czesława Miłosza „Poezja – wzruszenie i powiew, który w trzech kropkach mieszka za przecinkiem” oddawały panująca na turnieju atmosferę powagi, zadumy. Było również wesoło i zabawnie, kiedy zdobywczyni I miejsca Magdalena Pyrcioch oddawała się poetyckiej zabawie w wierszu „Pani Twardowska” Adama Mickiewicza czy też podczas recytacji wiesza „Śmieszek” Wiktora Woroszylskiego, którą wykonała Weronika Pikusa.