19 czerwca tak jak w innych placówkach, również i w naszej szkole odbyło się tego dnia zakończenie kolejnego roku szkolnego. Wszyscy ubrani w uroczyste stroje, zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie klasy III gimnazjum oraz  klasa VI szkoły podstawowej przygotowała krótki program artystyczny.
Dla klas III gimnazjum lata spędzone w tej szkole były kolejnym etapem w życiu. Etapem ciężkiej pracy, czasami porażek, ale również i sukcesów. Teraz zabiorą oni ze sobą cały bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyrusza w dalsza drogę.
Zakończenie roku to czas rozstania, podsumowania tego, czego się nauczyliśmy i tego co przeżyliśmy. To również czas na wspomnienia, wskazówki i przestrogi. Czas na opuszczenie szkolnych murów. Trzeba  wyrwać  się z niefrasobliwej drzemki i już teraz pomyśleć o przyszłości. W naszych nauczycielach zawsze będziemy mieć oparcie.  Udowodnili oni, że proces dydaktyczny nie przebiega wg rzekomych zasad walki pokoleniowej.  Muszę przyznać, że nie zawsze zgadzaliśmy się ze wszystkimi elementami procesu nauczania. Nie byliśmy tutaj odosobnieni. W innych szkołach takie zjawiska są również powszechne. Objawia się to m. in. w masowych ucieczkach z lekcji, kończących się często awanturami na ulicach. Jednakże nasi wychowawcy potrafili temu zjawisku skutecznie przeciwstawić, ustanawiając  np.  Dzień Wiosny i inne rozrywki na terenie szkoły.
Dziękujemy im za to i życzymy wszystkim udanych wakacji!