w świecie finansów

Dnia 1 kwietnia 2019 r. grupa gimnazjalistów w ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery udała się na wizytę zawodoznawczą do PKO Bank Polski w Gorlicach.

Pracownicy banku przybliżyli młodzieży zasady korzystania z usług bankowych, zaprezentowali produkty, które oferuje swoim klientom bank, przedstawili nowoczesne rozwiązania pozwalające na szybką i bezpieczną bankowość mobilną. Podczas spotkania poruszone zostały  też zagadnienia odnoszące się do  korzystania z pożyczek, kredytów oraz zakładania lokat. Uczniowie uzyskali informacje dotyczące kwalifikacji i umiejętności wymaganych do podjęcia pracy w banku. Zdobyli wiedzę na temat możliwej ścieżki edukacji, kierunków, które są preferowane podczas aplikacji na stanowisko pracownika banku. Prowadząca prelekcję zwróciła uwagę na cechy osobowości predysponujące do obsługi klienta m. in. komunikatywność, otwartość i cierpliwość.

Być może wśród naszych gimnazjalistów znajdą się miłośnicy matematyki, zarządzania i marketingu, którzy w przyszłości odnajdą  swoje wymarzone miejsce pracy w świecie finansów i bankowości.

Joanna Nosal