dni zawodowca

W ramach działalności Szkolnego Punktu Informacji i Kariery gimnazjaliści uczestniczący w projekcie Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II udali się w dniu 4 lutego do ZST im. W. Pola w Gorlicach.

Uczniowie zapoznali się z bazą dydaktyczną szkoły, ofertą edukacyjną, informacją o zawodach, w których zarówno na poziomie technikum jak i szkoły branżowej kształci się młodzież w tej szkole. W czasie wizyty zawodoznawczej wzięli udział w atrakcyjnych zajęciach z matematyki, informatyki i języka angielskiego.  Następnie młodzież odwiedziła pracownię fryzjerską, aby zgłębiać tajniki pracy w tej profesji.  Z kolei o zawodzie  mechanika samochodowego, lakiernika, elektryka oraz kierowcy opowiedziała uczestnikom spotkania pani dyrektor  mgr Renata Stępień.

Na koniec uczniowie mogli zagrać w bilarda, skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Na wizytę w ZST zabraliśmy ze sobą chętnych rodziców, którym dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie w wyborze zawodowych dróg.

Joanna Nosal