festiwal zawodów

22 marca 2018 roku uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Festiwalu Zawodów w Małopolsce, który odbył się EXPO Kraków. Organizatorem przedsięwzięcia było Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie Sp. z o.o. Podczas tegorocznego Festiwalu Zawodów uczniowie mogli zapoznać się z ofertą ponad 100 szkół, spotkać z przedstawicielami zawodów, w tym służbami mundurowymi. Dla gimnazjalistów przygotowano ofertę edukacyjną na dziewięciu niezależnych ekspozycjach w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno - elektronicznej, mechanicznej, górniczo - hutniczej, medyczno - społecznej, rolniczo - leśnej, turystyczno - gastronomicznej, służb ,,mundurowych" oraz zagranicznych partnerów m. in. z Węgier, Francji, Niemiec, Słowacji i Ukrainy. Wystawcy na żywo zaprezentowali prace w wybranych zawodach. Uczniowie poszukujący dróg zawodowych mogli skonfrontować swoje wyobrażenia na temat pracy w poszczególnych branżach ze stanem faktycznym, zbierając opinie, informacje. Udział w Festiwalu Zawodów pozwolił młodzieży uporządkować wiedzę na temat świata zawodów, struktury szkolnictwa ponadgimnazjalnego. Jestem przekonana, że zdobyta wiedza pozwoli rozwiać wiele wątpliwości i przyczyni się do świadomego wyboru szkoły, zawodu.

Joanna Nosal