pasowanie na ucznia

Ten jesienny październikowy dzień na długo zostanie w pamięci uczniów klasy pierwszej, którzy świetnie prezentowali się w strojach galowych oraz uczniowskich biretach.
14 października pierwszoklasiści pod kierunkiem swojej wychowawczyni Renaty Wantuch zaprezentowali program artystyczny, w czasie którego z zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wyśmienicie zdali egzamin przygotowany przez starszych kolegów – nauczycieli i bociana Profesora Klepkę, udowadniając, że są gotowi do sumiennej pracy w szkole. Zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Zagórzanach.
Ważnym momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów naszej szkoły przysięgi uczniowskiej. Dzieci przystąpiły do ślubowania, a po nim każde z nich dostąpiło zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego ołówkiem przez Panią Dyrektor dr Iwonę Jamro. Na zakończenie uczniowie udekorowani biretami otrzymali dyplomy, legitymacje szkolne oraz wesołe czytanki. Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w naszej szkole.

Renata Wantuch