konkurs krus

24 września uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez Placówkę Terenową Oddziału Regionalnego KRUS w Gorlicach. Konkurs "Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym" miał formę testu z zakresu bhp w gospodarstwie rolnym. Nad przebiegiem konkursu czuwał pan Franciszek Krok – starszy specjalista ds. prewencji – pracownik KRUS w Gorlicach.
Głównym celem konkursu jest popularyzowanie znajomości zasad ochrony życia i zdrowia w gospodarstwie rolnym oraz kształtowanie pozytywnych zachowań uczniów podczas wykonywania dozwolonych czynności w gospodarstwie rolnym, jak również popularyzowanie czynności szczególnie niebezpiecznych w gospodarstwie rolnym, których nie powinny wykonywać osoby poniżej 16 roku życia.
Dla uczestników konkursu przygotowano zestaw 10 pytań testowych, w których należało znaczyć jeden z trzech wariantów odpowiedzi.
Okazało się, że wśród 16 uczniów biorących udział w zmaganiach konkursowych, kilkoro uzyskało identyczną ilość punktów. Wówczas o wygranej zdecydował czas, w jakim wypełniony test od chwili pobrania został zwrócony pracownikowi KRUS.
Po bardzo dokładnym sprawdzeniu wszystkich odpowiedzi i przeanalizowaniu czasu pracy z zadaniami, wyłoniono zwycięzców:
I miejsce - Martyna Bugno (kl. VII)
II miejsce – Kacper Sierant (kl. VIII)
III miejsce – Kacper Ciapaj (kl. VII)
Laureaci odebrali gratulacje i nagrody rzeczowe z rąk pana Franciszka: słuchawki Tracer Ray z mikrofonem (I m-ce), słuchawki nauszne Camry (II m-ce) oraz głośnik mobilny Blaupunkt (III m-ce).
Gratulujemy zwycięzcom!

Aneta Motyka