Układamy z klocków historię

Bon kultury trwa i dalej z niego korzystamy. Uczniowie klasy siódmej dnia 14 listopada zawarli bliższą znajomość panem Michałem Lianą i udowodnili, że sporo wiedzą z historii, posługują się pojęciami i rozpoznają zabytki nie tylko ze szkolnych podręczników, ale z najbliższego otoczenia również: gotycki kościół Bożego Ciała w Bieczu czy perłę renesansu – kasztel w Szymbarku. Podczas prezentacji multimedialnej bez trudu rozpoznawali cechy stylów architektonicznych. A potem w grupach warsztatowych podjęli kolejne wyzwanie, weszli w rolę Architekta-Kreatora Nowej Rzeczywistości. W realizacji potrzebna była kreatywność, rozsądne wykorzystanie modułów i szablonów, ale i współpraca, dobry podział zadań, żeby zmieścić się w czasie. Radość tworzenia, swoboda pomysłowości zaowocowały bogatymi formami budowlanymi.

Małgorzata Stępień