Nie ma śmieci - są surowce!

W miniony weekend 15-17 września 2017 r. uczestniczyliśmy w wielkiej społecznej akcji na rzecz poszanowania środowiska. "Nie ma śmieci - są surowce" to przesłanie tegorocznej edycji Akcji Sprzątania Świata - Polska. Fundacja Nasza Ziemia i partnery Akcji kieruja naszą uwagę na to, że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są w rzeczywistosci surowcami. Nie mogą one konczyć jako "śmieci" - na składowisku, w lesie czy w rzecze, ale poprzez segregację odpadów powinny z powrotem trafiać do wykorzystania, funkcjonując jako zasób w Gospodarce o Obiegu Zamkniętym(GOZ).W naszej szkole  na co dzień przywiązujemy wielką wagę do segregacji surowców, a podczas akcji tradycyjnie sprzątaliśmy również tereny publiczne. Przygotowani uczniowie pierwszego etapu wyruszyli pod opieką wychowawczyń, a starszych poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Ryszard Jamro i Tomasz Górski. Zauważamy, że Polacy wyraźnie stają się przyjaciółmi własnego środowiska. Ważne jest nietworzenie odpadów i oddawanie wszelkich opakowań do segregacji.

Małgorzata Augustyn - koordynator szkolnych działań