Jednym z zadań w ramach konkursu „Odblaskowa Szkoła” było zorganizowanie w trakcie trwania akcji ogólnoszkolnego konkursu plastycznego oraz ogólnoszkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

W naszej szkole konkurs plastyczny „Bezpiecznie na drodze” został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: kategoria klas I-III oraz kategoria klas IV-VI. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie. W przygotowaniu prac plastycznych wykorzystywali wiele technik. Od zwykłej kredki, poprzez farby, plastelinę, wydzierankę czy wyklejankę. Uczniowie stworzyli wiele pięknych prac, które można było obejrzeć na gazetce. Wśród prac konkursowych jury wybrało trzy najlepsze w dwóch kategoriach wiekowych, a także przyznało wyróżnienia.

Kategoria klas I – III:

I miejsce: Krzysztof Kukla (kl. I)

II miejsce: Rafał Zawiła (kl. II)

III miejsce: Milena Maniak (kl. III)

Wyróżnienie: Maja Rydarowicz (kl. II)

Wyróżnienie: Bartłomiej Wadas (kl. I)

Laureaci Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na drodze” – kategoria klas I – III

Kategoria klas IV – VI:

I miejsce: Gabriela Czyżyk (kl. VI)

II miejsce: Dawid Orłowski (kl. V)

III miejsce: Magdalena Biernacka (kl. VI)

Wyróżnienie: Adrian Brach (kl. VI)

Laureaci Konkursu Plastycznego „Bezpiecznie na drodze” – kategoria klas IV – VI

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego również został przeprowadzony we wszystkich klasach szkoły podstawowej. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy dostosowany do ich wieku, walcząc o tytuł Mistrza Wiedzy o Ruchu Drogowym.

Uczniowie klasy I SP musieli rozwiązać 4 zadania. Pierwsze zadanie dotyczyło odpowiedniego określenia kolorów na sygnalizatorze świetlnym. W drugim zadaniu uczniowie rozwiązywali zagadki, a w trzecim porządkowali kolejne czynności związane z prawidłowym przechodzeniem przez ulicę. Ich ostatnie zadanie polegało na przypisaniu odpowiednich numerów alarmowych do właściwych pojazdów. Ponadto uczniowie klas II i III SP zmierzyli się z zadaniem PRAWDA – FAŁSZ, a także rozwiązywai krzyżówkę składającą się z 9 haseł.

Poziom wiedzy był bardzo wysoki, a o wygranej decydował niejednokrotnie 1 punkt.

Zadania konkursowe dla uczniów klas IV – VI SP były nieco trudniejsze, ale oni również świetnie poradzili sobie z nimi.

W  zadaniu pierwszym uczniowie dobrali odpowiednie kolory na sygnalizatorze świetlnym i zaznaczali je w zależności od sytuacji na drodze. Uzupełniali także zdania dotyczące poszczególnych elementów drogi. Musieli wykazać się dużą wiedzą przy określaniu znaków drogowych. Jedno z zadań wymagało od nich podania nazwy znaku drogowego i zakwalifikowania go do odpowiedniej grupy. Rozwiązywali zagadkę oraz wykreślankę i krzyżówkę składającą się z 8 haseł. Musieli również wykazać się znajomością telefonów alarmowych.

W tej kategorii wiekowej poziom wiedzy i umiejętności uczniów był również bardzo wysoki. O wygranej, podobnie jak poprzednio decydował 1 lub 2 punkty.

Komisja konkursowa na podstawie ocenionych testów wyłoniła w każdej klasie Mistrza znajomości przepisów ruchu drogowego.

Został nim uczeń lub uczniowie z największą liczbą punktów w danej klasie.

Mistrzowie Wiedzy o Ruchu Drogowym:

Kategoria Klas I – III:

Kacper Wilk (kl. I)

Bartłomiej Wadas(kl. I)

Antoni Ciapaj  (kl. II)

Julita Pyznar  (kl. II)

Alicja Rutana  (kl. II)

Aleksandra Wołkowicz  (kl. II)

Mikołaj Pyrcioch  (kl. III)

Laureaci Konkursu o Tytuł Mistrza Wiedzy o Ruchu Drogowym - kategoria klas I – III

Kategoria klas IV – VI:

Kacper Ciapaj  (kl. IV)

Kinga Zielińska (kl. V)

Amelia Pyrcioch  (kl. VI)

Magdalena Biernacka  (kl. VI)

Laureaci Konkursu o Tytuł Mistrza Wiedzy o Ruchu Drogowym - kategoria klas IV – VI

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Wasz poziom wiedzy na temat zasad obowiązujących uczestników ruchu drogowego zasługuje na szczególne uznanie.

Aneta Motyka

" target="_blank" style="font-size: 12.16px; line-height: 15.808px;">Film relacjonujący podsumowanie projektu >>