miasto dzieci minDnia 7 czerwca uczniowie najmłodszych klas wybrali się wraz ze swoimi wychowawczyniami na wycieczkę do Miasta Dzieci, do Rabki – Zdroju. Na początku odwiedziliśmy Teatr Lalek „Rabcio”, który ma bogatą i długą tradycję. Mieliśmy okazję obejrzeć spektakl „Pinokio”. To bajka, która wzrusza i uczy zarówno dzieci, jak i dorosłych, bajka, która opowiada o bezgranicznej miłości ojca do syna. Mamy nadzieję, że niezwykłe przygody drewnianego chłopca - tytułowego Pinokio - okazały się wspaniałą lekcją wychowania dla naszych uczniów.
Kolejnym punktem wycieczki był park rozrywki „Rabkoland”. W parku do dyspozycji dzieci miały m.in. karuzele, gokarty, samochodziki, kolejki dla dzieci, ogromny rurapark, pontony, konwój wodny, dom śmiechu, pałac strachu i wiele innych atrakcji. Każde dziecko mogło wybrać coś dla siebie. Dzieci pod opieką p. Marzeny Nikiel, p. Ewy Zasowskiej, p. Emanueli Zawiły i p. Renaty Wantuch zwiedzały kolejne atrakcje. Było przy tym wiele śmiechu, zabawy a nieraz strachu. Prócz wielu atrakcji dzieci mogły podziwiać piękno krajobrazu, obfitości przyrody okolicznych gór a także zwiedzić między innymi Muzeum Orderu Uśmiechu. Wreszcie, na koniec pobytu w Rabkolandzie każdy z nas kupił pamiątki. Wesołe miasteczko w Rabce ma w sobie coś, co sprawia, że chce się tu powrócić. Zachęcamy, bo warto! Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do swoich domów.

Renata Wantuch

Więcej zdjeć w galerii >>