III gminna gala edukacji minJuż po raz trzeci nasi wyróżniający się w konkursach naukowych uczniowie uczestniczyli w specjalnej uroczystości. Późnym popołudniem 7 czerwca 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Dominikowicach wójt Ryszard Guzik, przewodniczący Rady Gminy Aleksander Kalisz oraz pełnomocnik wójta ds. oświaty Barbara Wiatr wręczyli listy gratulacyjne laureatom, ich rodzicom i opiekunom naukowym. Wśród nagrodzonych kategorii humanistycznej na podium stanęli: Dorian Ulejczyk i Adrian Brach uczniowie klasy szóstej SP im. KEN oraz gimnazjaliści z klasy drugiej: Arkadiusz Knapik i Mateusz Machowski, z klasy trzeciej Jakub Ludwiński. Gimnazjum im. KEN w Zagórzanach w kategorii pasje i zainteresowania reprezentował Mateusz Firszt z klasy drugiej. Trzeba zaznaczyć, że nasi podopieczni mają za sobą wyjątkowe, bo ogólnopolskie i wojewódzkie osiągnięcia w wielu konkursach wiedzowych i już po raz drugi odbierali nagrody od władz gminnych. Wyjątkowe chwile dumy i radości z rodzicami dzieliły Iwona Jamro Dyrektor Zespołu Szkół w Zagórzanach oraz nauczycielka historii Małgorzata Stępień. Z satysfakcją wszyscy zmierzamy ku wakacjom.

Małgorzata Stępień

Czytaj więcej:  https://halogorlice.info/powiat/item/2668-najlepsi-z-najlepszych-w-gminie