4 season podsumowanie minPrzyszedł już czas na podsumowanie zajęć pozalekcyjnych „The four seasons with English”. Projekt jest finansowany ze środków Programu English Teaching, przy współudziale Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA. W ciągu kolejnych miesięcy najmłodsi uczniowie rozwijali umiejętności komunikacyjne poprzez praktyczne użycie języka angielskiego w konkretnych sytuacjach i zabawach tematycznych. Efekty dziecięcych starań wsparte pomocą lektorów Kariny Szury i Anny Chochołek zostały zaprezentowane przed szeroką publicznością. W gronie zaproszonych gości zasiedli: Barbara Wiatr dyr. OZEA, Lidia Klimek dyr. Samorządowego Przedszkola, Krystyna Kozień radna Gminy Gorlice, Franciszek Rzeszutek dyr. OKGG, Emanuela Zawiła bibliotekarz, Michał Pyrcioch sołtys Zagórzan, nauczyciele emeryci oraz grono dyrektorów szkół Gminy Gorlice, nauczyciele języka angielskiego wraz z uczniami, którzy brali udział w konkursach.
We wtorek 16 maja na scenie Ośrodka Kultury w Zagórzanach było wesoło i kolorowo. Dzieci tańczyły, śpiewały i zagrały w dwóch przedstawieniach: „At the vegetable stall” oraz „Goodbye Winter, hello spring!” Najmłodsi uczniowie pięknie się zaprezentowali i udowodnili, że mówieniu po angielsku nie jest dla nich żadną barierą. Potwierdzeniem współdziałania w grupie były świetne aranżacje piosenek i układów ruchowych. Okazali się również wspaniałymi kostiumologami, własnoręcznie przygotowali stroje do występów scenicznych. Nieocenionym ekspertem była pani Monika Skowronek, instruktor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice. Projekt „The four seasons with English” obejmował nie tylko zajęcia pozalekcyjne. Z pozyskanych w ramach programu środków zakupione zostały liczne pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego. W październiku native speakerzy z Waszyngtonu prowadzili lekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Zagórzanach. W marcu szkoła otrzymała przesyłkę z licznymi książkami, które Program English Teaching pozyskał dzięki uprzejmości Ambasady Amerykańskiej. W trakcie trwania projektu uczniowie uczestniczyli w konkursach plastycznych o zasięgu gminnym: „Christmas Card” i „Symbols of English-speaking countries” oraz szkolnym językowym „Little Champion”. Uroczysta oprawa podsumowania projektu była najlepszą okazją dla wręczenia zwycięzcom dyplomów i nagród. Pani Iwona Jamro Dyrektor Zespołu Szkół w Zagórzanach gospodarskim okiem czuwała nad całością, dobrym samopoczuciem zaproszonych gości, ciepłym słowem obdarzyła występujących uczniów, a zasłużonymi gratulacjami objęła laureatów konkursów i ich opiekunów.

Karina Szura - koordynator projektu