Nasi uczniowie w styczniu rozwiązywali testy ponadprogramowych olimpiad przedmiotowych w sesji zimowej OLIMPUSA. Wyniki przyszły dopiero pod koniec marca. Olimpus promuje uczniów startujących w kilku różnych dziedzinach, w naszym Gimnazjum tytuł OMNIBUSA otrzymali: Damian KurzawaArkadiusz Knapik, a w Szkole Podstawowej Adrian BrachJakub Lewiński.
W sesji zimowej królowała matematyka. Najwyższe laury: tytuł laureatanagrodę książkową (5 miejsce) otrzymał Maciej Pyznar z kl. 4 (mgr Barbara Kudławiec), jeden punkt zdecydował, że drugi laureat Jakub Lewiński kl. 5 znalazł się na 6 miejscu (mgr Aneta Motyka).  Obie matematyczki przygotowały liczną grupę. Dyplomy uznania odebrali: kl. 4 Maksymilian Kamyk, Szymon Fugiel, Jan Myśliwiec, Wiktoria Kukla, kl. 5 Martyna Machowska, Kinga Zielińska, Dawid Orłowski, kl. 6 Konrad Fugiel, Adrian Brach, Magda Biernacka, Amelia Pyrcioch, Rafał Szpyrka, Gabriela Czyżyk, Eryk Mruk, Dorian Ulejczyk, Paulina Kukla i Patrycja Brach, kl. I Gim. Damian Kurzawa, Kacper Kukla, kl. II Jakub Haberek i Arkadiusz Knapik. Grupa 11 gimnazjalistów uzyskała Dyplom uznania z fizyki (mgr Aneta Motyka) – kl. 1: Damian Kurzawa, Rafał Bugno, Aleksandra Stolarska, Aleksandra Reczek, Karolina Żurowska, Kacper Kukla, kl. 2: Jakub Haberek, Arkadiusz Knapik, Przemysław Szpyrka, kl. 3: Krystian Orłowski, Tomasz Kluska i Michał Więcek.
Z rąk nauczycielki j. angielskiego mgr Anny Chochołek Dyplomy uznania odebrali:  Damian Kurzawa i Antoni Żegleń z kl. 1, Seweryn Hebrajski i Maryla Niemiec z kl. 3, Kacper Ciapaj, Damian Sarkowicz i Wiktoria Kukla z kl. 4, Jakub Lewiński, Martyna Machowska, Daria Dutka i Kinga Zielińska z kl. 5, Adrian Brach, Dorian Ulejczyk, Amelia Pyrcioch, Patrycja Brach i Rafał Szpyrka z kl. 6. Dyplom Uznania z historii (mgr Małgorzata Stępień) dostali: Adrian Brach i Konrad Fugiel kl. 6, Martyna Machowska i Jakub Lewiński kl. 5, Kacper Ciapaj i Wiktoria Kukla   kl. 4,  Aleksandra Stolarska, i Kacper Kukla kl 1, Arkadiusz Knapik i Mateusz Machowski kl. 2, Jakub Ludwiński, Krystian Orłowski, Julia Machowska i Natalia Gubała kl. 3.

Słowa uznania i gratulacje trzeba złożyć wszystkim startującym, przede wszystkim za odwagę w podejmowaniu wyzwań i rozległą wiedzę. Nasi uczniowie bardzo dobrze wypadają w statystykach ogólnopolskich.

Małgorzata Stępień