Wyjazdy w "zielone" stały się już tradycją naszej szkoły. W tym roku dzieci i młodzież odwiedziły Ośrodek Bałtyk w Mielnie. Termin od 25 maja do 2 czerwca 2016 roku okazał się strzałem w dziesiątkę - piękna, słoneczna pogoda, bezchmurne niebo - cóż chcieć więcej. 37 osobowa grupa wraz z opiekunami przeżyła niezapomniane chwile nad Bałtykiem. Już pierwszego dnia pobytu zostaliśmy mile przywitani przez personel ośrodka, a dech w piersiach zaparł nam widok jego wnętrza i atrakcji wokół. Czasu na nudę nie było - wypady z jednej strony do Unieścia, z drugiej do centrum Mielna pochłaniały nasze chwile - przecież oprócz sfery duchowej, liczy się też i fizyczna. Trudno było oprzeć się kuszącym widokom smacznych gofrów czy bajecznym smakom lodów, dlatego też staliśmy się ulubieńcami szefowej kuchni pani Wiesi, która znając naszą  "punktualność", z uśmiechem przesuwała termin naszych posiłków.
Mimo iż aura na kąpiel w morzu nie sprzyjała, nie zabrakło zabaw w Parku Wodnym w Darłówku i basenie w ośrodku, w którym gościliśmy. Aby zadbać o naszą sprawnosć fizyczną, wspinaliśmy się na latarnię morską w Kołobrzegu, natomiast codziennie rano ćwiczyliśmy mięśnie, uprawiając jogging ( dla wytrwałych ) brzegiem morza. Budziliśmy się z pięknym widokiem wschodu słońca, dzień żegnaliśmy zachodem. Zbędne kilogramy zrzucaliśmy tańcząc na dyskotekach. Nie obeszło się bez niespodzianek - wyjazd do Multikina w Koszalinie na "Angry Birds", pizza w wygodnym fotelu przed telewizorem podczas kibicowania biało-czerwonym  w czasie meczu z Holandią. Mogliśmy również poczuć się jak świeżo upieczeni marynarze podczas rejsu po jeziorze Jamno.
Ośmiodniowy pobyt w Ośrodku Bałtyk zaowocował nowymi znajomościami - grupa pracowników zakładu gazowniczego z Poznania zacięcie walczyła o laur pierwszeństwa w siatkówce, niestety nie daliśmy się pokonać. Możliwe, że za rok przekonamy się, czy nadal jesteśmy najlepsi.
Pomimo, że tegoroczna zielona szkoła zakończyła się i pozostały wspomnienia, już zbieramy siły, aby za rok wyruszyć na nowy podbój wybrzeża.

Organizatorem i kierownikiem zielonej szkoły była pani Krystyna Holik, opiekę pełniła kadra nauczycieli: pani Marzena Nikiel, pani Stefania Kuna i pan Ryszard Jamro.

Krystyna Holik