26 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy VI SP spotkali się z autorem powieści sensacyjno-przygodowych Krzysztofem Petkiem.  Dzięki zaproszeniu  przez  Miejską  Bibliotekę Publiczną  w Gorlicach młodzież usłyszała wiele ciekawych historii z bogatego  życia autora, reportażysty, organizatora wypraw i szkół przetrwania. Podczas spotkania Pan Krzysztof dzielił się fascynującymi opowieściami z wypraw w te bliższe i najdalsze zakątki świata. Uczniowie  podziwiali syberyjskie wyprawy, amazońskie puszcze, mazurskie survivale, rumuńskie bezdroża. Oprócz humorystycznych opowieści, były też poważne i cenne wskazówki dotyczące zachowań młodych ludzi, którzy nie do końca znają konsekwencje swoich decyzji. Dużym zainteresowaniem  cieszył się krótki pokaz samoobrony, sztuki walki wing tsun. W trakcie spotkania autor zaprezentował swoje powieści dedektywistyczno - sensacyjne przeznaczone dla młodzieży. Opowiadał skąd bierze pomysły na książki i w jaki sposób zbiera materiały do pracy twórczej. Spotkanie pokazało, że autor powieści dla młodzieży ma z nią doskonały kontakt, wie co ją interesuje i potrafi do niej dotrzeć.

Joanna Cieśla