Karnawał to czas wspaniałej, radosnej zabawy. W czwartek 4 lutego 2016 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas I – III niecierpliwie czekali na to, co się wydarzy. Tego dnia sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Dzięki pomocy pań
z edukacji wczesnoszkolnej, konserwatora i starszych kolegów salę przyozdobiły różnokolorowe ozdoby, balony.
Uczniowie przybyli w pięknych i pomysłowych karnawałowych kreacjach, w zabawnych fryzurach i makijażach. Wyjątkowy wystrój sali wprowadził dzieci w radosny nastrój. Solistka zespołu BLUS, który przygrywał do tańca, zachęciła nas do wspólnej zabawy.
Bal rozpoczęto tradycyjnym polonezem w wykonaniu wszystkich uczestników. Następnie przy takich hitach muzycznych jak „Makarena", „Lambada", „Jedzie pociąg z daleka", czy „Kaczuszki" – wszyscy się bawili. Po obiedzie dołączyły do wspólnej zabawy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zagórzanach. W rytm porywającej muzyki tańczyły w parach, w kole oraz korowodach. Muzyka płynąca z głośników inspirowała do szalonej zabawy – wspólnie śpiewali znane hity skacząc i klaszcząc radośnie. Przy błysku profesjonalnego oświetlenia i dźwiękach największych przebojów wszyscy bawili się doskonale. W przerwie dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Punktem kulminacyjnym imprezy był wybór króla i królowej balu oraz prezentacja strojów karnawałowych wszystkich uczestników balu.
Niestety radosna zabawa dobiegła końca. Zmęczeni, ale weseli uczniowie wrócili do domów. Wspomnienia z balu na długo pozostaną w pamięci. Kolejne karnawałowe szaleństwo dopiero za  rok.

Marzena Nikiel