Inauguracyjna msza święta w intencji uczniów, rodziców i pracowników szkoły odbyła się w kościele parafialnym o godzinie ósmej pierwszego września.
Pani Dyrektor Iwona Jamro w swoim wystąpieniu przekazała nowości prawa oświatowego, podsumowała czas letnich remontów w szkole i nakreśliła warunki organizacyjne nowego roku. Powitała nowego ks. katechetę Adama  Bezaka. Pan Łukasz Wiatr odebrał gratulacje po uzyskaniu stopnia nauczyciela mianowanego, a panie Joanna Cieśla i Ewa Zasowska - nagrody jubileuszowe. Szkołę Podstawową obowiązkowo rozpoczęły dzieci sześcioletnie, a uczniowie klas I, II, IV oraz I Gimnazjum otrzymali darmowe podręczniki.
Zacznijmy wszystko od nowa. Przyroda postępuje tak co roku. - Słowami V. Butulescu p. Dyrektor oficjalnie rozpoczęła rok szkolny 2015/16. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, czas zadbać, by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

Małgorzata Stępień