W roku szkolnym 2014/2015 po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I- III szkół podstawowych. Ma on charakter profilaktyczny. Realizowany był w formie spotkania warsztatowego z zastosowaniem metod aktywizujących. Treści w nim zawarte były uporządkowane w pewną całość i dotyczyły zdrowia - czym ono jest i od czego zależy, co mu szkodzi, co robić, gdy jest zagrożone. Dzieci potrafiły pracować zarówno w grupie jak i indywidualnie. Poprzez zabawę  zintegrowały się, a ich aktywność wzrosła. Były chętne do działań, a dzięki prezentacji multimedialnej, mogły w interesujący sposób uzupełnić informacje i zgłębić tajniki wiedzy zdrowotnej. Na spotkaniu były wykonane ciekawe i wymowne znaczki z hasłem przewodnim ,,Nie pal przy mnie, proszę", a ich efekty zostały umieszczone w galerii prac na gazetkach klasowych.. Na zakończenie spotkania uczniowie wykonali dowolną techniką pracę plastyczną. ,,Nie pal przy mnie, proszę". We wszystkich wytworach dzieci wykazały dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję. Zajęcia w ramach opisywanego programu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Cele zostały osiągnięte. Dzieci uporządkowały i poszerzyły wiadomości na temat zdrowia, uświadomiły sobie, że same mogą unikać szkodliwych dla zdrowia sytuacji, poznały sposoby zachowań w sytuacjach, gdy inni ludzie palą przy nich papierosy.

Koordynator programu
Ewa Zasowska