Dzięki sprzyjającej pogodzie w tym roku szkolnym również pożegnaliśmy zimę w duchu sportowej rywalizacji. Początek imprezy miał miejsce na sali gimnastycznej, gdzie przedstawiciele samorządu zwrócili się z prośbą do Pani Dyrektor o symboliczne przekazanie władzy do szkoły w tym wyjątkowym dniu. Następnie przed całą społecznością szkolną przedstawiciele wszystkich klas zaprezentowali wiersze o tematyce wiosennej w ramach konkursu przygotowanego przez bibliotekarkę panią Joannę Cieślę. W dalszej części imprezy po krótkiej przerwie, wszyscy uczniowie na sali gimnastycznej uczyli się tańca. W rolę instruktora wcieliła się pani Alicja Pyznar. Następnie po udanych pląsach uczniowie przebrali się w sportowe stroje i udali na boisko szkolne, gdzie  w muzycznych rytmach pan Tomasz Górski przeprowadził rozgrzewkę. Nastąpił czas biegów, na początku rywalizowali uczniowie klas I-III SP, następnie swoich sił próbowali uczniowie klas IV – VI SP.  i I- III gimnazjum. W każdej kategorii wiekowej walka toczyła się nieustannie od samego startu do  mety. W trakcie biegów zawodników  głośnym dopingiem wspierali wszyscy uczniowie i nauczyciele. Po zakończonej rywalizacji nastąpiła uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepsi oprócz gratulacji otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie imprezy odbył się jeszcze turniej pt. „Eko Rzut”, gdzie reprezentanci klas i nauczycieli rzucali do celu zużytymi telefonami komórkowymi. Celem tej rozgrywki było rozpropagowanie wśród uczniów zbiórki starych telefonów w celu poddania ich profesjonalnemu recyklingowi. Niespodziewanie zwyciężczynią zaciętego boju została pani bibliotekarka Joanna Cieśla, która otrzymała wraz z pozostałymi laureatami pyszny owocowy sok. Kończąc naszą szkolną uroczystość przewodniczący SU Michał Augustyn podziękował Pani Dyrektor za przekazanie władzy i oddał symboliczny klucz do szkolnej bramy. Wszystkim uczestnikom imprezy serdecznie dziękujemy a zwycięzcom konkursów i biegów gratulujemy.

Opiekun SU Marcin Juszczęć