Po raz kolejny nauczycielki przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, mgr Barbara Kudławiec i mgr Aneta Motyka pokazały uczniom, że wiedzę można zdobywać poprzez dobrą zabawę i zdrową rywalizację.
11.02.2015 r. uczniowie klas gimnazjalnych uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Wiedzy Matematyczno-fizycznej Naukowy zawrót głowy.
W konkursie brało udział dziewięć 3-osobowych drużyn, rozgrywając 5 konkurencji.
Pierwsza z nich oparta została na popularnej grze telewizyjnej „1 z 10”. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące matematyki i fizyki, zdobywając punkty dla swojej drużyny.
Kolejnym zadaniem, z jakim zmagały się drużyny były rebusy. Uczniowie musieli rozwiązać 6 rebusów związanych z zagadnieniami matematyczno-fizycznymi
W konkurencji Wykreślanka, drużyny musiały znaleźć i wykreślić 10 pojęć z dziedziny matematyki i fizyki.
Ostatnią konkurencją, z jaką zmagali się uczniowie były matematyczne zadania logiczne.
Jury oceniło również zadane przygotowane samodzielnie przez drużyny przed konkursem. Były to scenki dotyczące  wybranego pojęcia matematycznego lub fizycznego. I tak, drużyny zaprezentowały następujące pojęcia:
•    zbiory liczbowe,
•    stany skupienia,
•    prawo Archimedesa,
•    funkcja,
•    dyfuzja,
•    fale elektromagnetyczne,
•    energia wewnętrzna,
•    twierdzenie Pitagorasa,
•    ładunki elektryczne.
Po zaciętej walce i dogrywce pomiędzy II i III miejscem, jury  wyłoniło laureatów:
I miejsce – drużyna w składzie: Augustyn Michał, Gubała Anna, Kappy Amadeusz
II  miejsce – drużyna w składzie: Hebrajski Seweryn, Ludwiński Jakub, Orłowski Krystian
III miejsce – drużyna w składzie: Bochenek Natalia, Machowska Julia, Zięcina Weronika
Gratulujemy zwycięzcom a także wszystkim pozostałym uczniom biorącym udział w konkursie, bowiem nie liczy się miejsce, a dobra zabawa i chęć zdobywania wiedzy.

Barbara Kudławiec
Aneta Motyka