Dnia 20.01.2015 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej obejrzeli w Gorlickim Centrum Kultury w Gorlicach przedstawienie teatralne pt. "Szewczyk   Dratewka" zaprezentowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji Im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na rozpoczęcie przedstawienia, ale kiedy już się zaczęło....nie mogły oderwać oczu od sceny. Nie tylko oglądały, ale także brały czynny udział

w spektaklu. W przedstawieniu wykorzystano motywy z kilku bajek o Szewczyku i wawelskim smoku. Piękne dekoracje i wartka akcja zainteresowały dzieci i wywoływały wiele emocji szczególnie podczas każdorazowego pojawienia się smoka na scenie.

W trakcie przedstawienia opartego na opowieści Janiny Porazińskiej dzieci mogły podziwiać wiele ciekawych postaci takich jak: Smok Wawelski, Król Krak, Królewna Rozamunda.

W inscenizacji pojawiły się również lalki teatralne: kukły i pacynki. Uczniowie usłyszeli piosenki i dużo zabawnych wyliczanek. Przykład Dratewki przekonywał dzieci do wniosku, że skromnością i pracowitością człowiek może wiele osiągnąć.

Marzena Nikiel