28 października 2014 r. dzieci z klas I – III Szkoły Podstawowej wraz z wychowawcami wybrały się do GCK w Gorlicach na musical  „W krainie Króla Lwa”. Tam aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie przedstawili wzruszającą historię o małym, ciekawym świata lwiątku, opartą na motywach filmu animowanego „Król Lew”.
Fantastyczna gra aktorów przeniosła małych widzów w kolorowy świat afrykańskiej sawanny. Żywiołowo wykonane piosenki zachęciły dzieci do włączenia się w śpiew i zabawę. Bacznie obserwowały, co wydarzy się w kolejnych scenach.  Pełna przygód opowieść doczekała się szczęśliwego zakończenia. Lwiątko podczas swego życia pokonało wiele przeszkód by w końcu zmienić się w króla zwierząt.
Po wspaniałym przedstawieniu pełni wrażeń  z szerokim uśmiechem na twarzy wróciliśmy do szkoły.

Marzena Nikiel