11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To symboliczna data odrodzenia się państwa polskiego po 123 latach niewoli.  W tym roku minęło 96 lat od tych pamiętnych wydarzeń. Uczniowie kl. IIIII SP pod opieką pani Ewy ZasowskiejRenaty Wantuch przypomnieli o nich w wymownych słowach wierszy oraz pieśni patriotycznych. Dzieci nie zawsze jeszcze rozumieją istotę tego wielkiego narodowego święta, dlatego zorganizowana uroczystość była bardzo pouczającą lekcją polskiej historii i patriotyzmu. A sam występ artystyczny stał się uwieńczeniem wspólnych refleksji i poruszył niejedno serce. Uczniowie recytowali poezję patriotyczną, obrazującą ten ważny dla Polaków czas,  Szkolny chór pod kierownictwem pani Alicji Pyznar wzbogacił występ okolicznościowymi pieśniami. Zwieńczeniem wspaniałej uroczystości był nastrojowy utwór „Biały krzyż” w wykonaniu Mikołaja z III klasy SP.

Ewa Zasowska