W dniach 27-29 maja br. uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielami: M. Augustyn, R. Jamro, B. Kudławiec i K. Szurą uczestniczyli w wycieczce do Wrocławia. Przygoda rozpoczęła się wczesnym rankiem, a w długo wyczekiwaną podróż wyruszyliśmy o godzinie czwartej trzydzieści.

Zwiedzanie Wrocławia zaczęliśmy, a jakże, od….. odwiedzin  Galerii Dominikańskiej położonej w samym centrum Wrocławia. Około godz. 13 spotkaliśmy się z przewodnikiem, który towarzyszył nam przez trzy dni. W pierwszym dniu odwiedziliśmy jeszcze wrocławskie ZOO oraz nocą podziwialiśmy Wrocławską Fontannę. Jest to największa w Polsce i jedna z największych w Europie. Umieszczono tam 300 dysz wodnych różnego rodzaju, które mogą tryskać wodą na wysokość 40 metrów oraz 3 dysze ogniowe. Na dnie umieszczono 800 punktów świetlnych. Wszystko to stanowi część multimedialnych pokazów wodnych odbywających się w rytm muzyki. Z zapartym tchem oglądaliśmy niesamowite widowisko, a potem odbyliśmy spacer po Wrocławiu. Dużym zainteresowaniem cieszył się „most zakochanych”, gdzie pary zawieszają kłódki ze swoimi imionami.

We środę podziwialiśmy Panoramę Racławicką – olejne malowidło J. Styki i W. Kossaka przedstawiające zwycięską dla Polaków bitwę powstania kościuszkowskiego. Zwiedziliśmy Stare Miasto, Ostrów Tumski i Ostrów Piaskowy. Odbyliśmy też przejażdżkę miejskim tramwajem.

Wieczorem obejrzeliśmy seans filmowy „Powstanie Warszawskie” - pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych.

W ostatnim już dniu naszej wycieczki, niestety przy niezbyt sprzyjającej pogodzie spacerowaliśmy po Parku Szczytnickim z Ogrodem Japońskim. Odwiedziliśmy Halę Stulecia, oraz podziwialiśmy Stadion Miejski. Fani piłki nożnej byli bardzo zadowoleni, gdyż mogli zasiąść na widowni, obejrzeć loże dla VIP-ów, szatnie dla piłkarzy, a nawet areszt.

Droga powrotna minęła bardzo szybko. Do domu dotarliśmy około godziny 22. Wrocław bardzo się nam podobał, wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń.

Barbara Kudławiec